verze 10

Umí většinu toho co ostatní RIPy, něco ale umí jen ImagePrint

Černobílá v jednom kroku

Nemusíte vytvářet samostatnou černobílou variantu vaší barevné fotografie. Černobílé fotografie z barevných můžete vytisknout jednoduše pomocí volby speciálního černobílého (tru-gray) profilu. Tru-gray profily poskytuje výhradně ImagePrint. Jedině tyto profily mají skutečně 256 odstínů od bílé po černou. Když už máte černobílá data, tak je vytisknete samozřejmě také.
Přirozené pleťovky

Potrét na obrazovce vypadá fantasticky. Pak ho vytisknete a pleťovka je poněkud nazelenalá. Nebo příliš červená. Chameleon by byl spokojený, ale co tchýně? Určitě lepší je však použít ImagePrint. Máte k dispozici 5 barevných profilů pro každý materiál. Stačí si jednou zjistit, který z nich poskytuje pro váš monitor a nastavení Photoshopu ten nejlepší výsledek a je to. Nemusíte pak už nic zkoušet. Když se to bude tchýni líbit na monitoru, bude spokojená i s výtiskem. Pozn.: původní účel ICC profilů pro různou barevnou teplotu je poněkud jiný, ale když nemáte zařízené studio přesně dle požadavků ICC workflow, tak se dají využít i tímto způsobem. :)
Není třeba linearizaci

ImagePrint používá svou vlastní technologii míchání inkoustů při tisku. Tato technologie byla vyvíjena přes tři roky a umožňuje maximalizaci gamutu pro každé profilované médium. Navíc každou současnou tiskárnu EPSON je možné použitím servisního programu nakalibrovat na tzv. fabrický standard. Tím je také zaručeno, že různé tiskárny stejného typu za stejných podmínek se liší jenom minimálně. Pro tisk fotografií to naprosto dostačuje.